Продавець Tea Life розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
til.com.ua
+380949474333
+380 (94) 947-43-33

Регіон Дарджилінг

Регіон Дарджилінг

Дарджілінг (Darjiling, Darjeeling) — місто на північному сході Індії, в штаті Західна Бенгалія, поблизу кордону з Непалом і штат Сіккім. Гірськокліматичний курорт в Східних Гімалаях, на висоті понад 1800 м над рівнем моря. Населення — 113,9 тисяч чоловік (2004), з передмістями — 115,7 тисяч осіб. Дощовий сезон з червня по жовтень.

До кінця 18 ст. хребет Дордже Лінг входив до складу Штату.

Дарджилінг на карті

У 1780 р. малонаселена місцевість Дарджилінг була захоплена Непалом.
Стурбована завойовницької активністю непальців, британська Ост-Індська кампанія вступила в боротьбу з гірським королівством.
У 1816 р. кровопролитна війна завершилася мирним договором, який повернув Дордже Лінг до складу Штату. Непальські гуркхи, отримали право вступати на британську військову службу, утворили громаду, донині складову основу місцевого населення (в 1840-х рр. до них додалися непальці, зайняті на місцевих чайних плантаціях).
Місто було засноване в 1835 році раджів Сиккима і розвивався як курортно-санаторний центр для британських солдатів.

Жіноча половина Дарджілінга

З 1959 року в Дарджілінге проживають біженці з Тибету. Чарівне місто Дарджилінг розташований серед покритих зеленню пагорбів в Східних Гімалаях.

Колоніальні особняки, індуїстські і буддистські храми, вузькі круті вулиці і маленькі магазинчики... і все це чарівність на тлі чудових пейзажів Гімалаїв. У відновленні монастиря Гум брав участь Микола Реріх.
Звідси відкривається вид на гору Канченджанга, третю за висотою (8585 м) в світі вершину, а також на Джомолунгму (Еверест), найвищу вершину планети (8848 м), яку в гарну погоду видно практично з усіх точок міста. Треккинги в околицях Дарджілінга відкриють Вам прекрасні види однією з найкрасивіших гірських ланцюгів у світі - Гімалаїв...

Вид на Дарджилінг

Крім пейзажів, місто відоме Гімалайської гірської залізниці , що з'єднує його з містом Сілігурі. Дорога унікальна тим, що на своєму 80 км протягом піднімається на висоту понад 2000 м. В 1999 р. дорога включена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В Дарджілінге знаходяться найпрестижніші навчальні заклади, в т. ч. Школа Св.Павла і Коледж Св.Йосипа, засновані ще за часів британського правління. Випускником останнього був трагічно загинув у 2001 р. непальська король Бірендра.
Даржилінг – один з унікальних міст Індії. Це невелике містечко дав своє ім'я і самому відомому у всьому світі чаю «Дарджілінг» - перлині чайних плантацій. Місто є першим центром промислового розведення цієї рослини за межами Китаю. В околицях міста розташовані численні плантації, де туристи можуть не тільки спостерігати, але й брати участь у збиранні чаю.
Оборот чайної індустрії Дарджілінга становить близько 7,5 млн. доларів США на рік, що перевищує доходи від туризму регіону. Плантації лежать на висотах від 750 до 2000 м над рівнем моря і займає площу близько 19000 гектарів. На постійній (в більшості випадків сімейної) основі в індустрії дарджилингского чаю включена 52 000 чоловік, ще 15 000 чоловік щорічно залучаються для збирання чайного листа.Унікальною рисою цієї робочої сили є те, що понад 60% складають жінки.

Збір чаю

Дохід робітника на плантації виплачується наполовину у вигляді готівки, а інша половина — у вигляді додаткового заробітку, який протягом багатьох років довів свою ефективність в якості амортизатора проти впливу інфляції і дефіциту продуктів. Робітникам надається безкоштовне житло, раціон субсидованого державою зерна і безкоштовне медичне обслуговування. На плантаціях раніше існували початкові школи, які потім відійшли до уряду, але тим не менш будівлі продовжують контролюватися управлінням плантацій.

Більша частина виробництва чаю сорту «Дарджилінг» йде на експорт. Основними покупцями цього сорту чаю є Німеччина, Японія, Сполучене Королівство, Сполучені Штати Америки, а також країни Євросоюзу, зокрема Нідерланди, Франція та ін

У 2000 р. було експортовано близько 8,5 млн. кілограмів чаю «Дарджилінг» на загальну суму 30 млн. дол. США.

Щорічно до 40 млн. кг чаю реалізується в світі під назвою «Дарджилінг». Між тим продуктивність всіх плантацій регіону становить лише 10 млн. кг. Решта 30 млн. кг виробляються на Шрі Ланці та в Кенії. В даний час Індія бореться за визнання назви в якості торгової марки. В Індії «дарджилингским» вважається чай, вирощений, зібраний, оброблений і упакований на плантаціях (всього 102), що розташовані в межах району (district) Дарджилінг штату Західний Бенгал від Калимпонга до Курсонга. Хоча чайна промисловість Індії майже повністю зосереджена в приватному секторі, регуляторно з 1933 р. вона контролюється урядом у відповідності з різними законодавчими актами, кульмінацією яких стало прийняття в 1953 р. Закону про чай. Згідно з цим законом в Індії створена Рада з чаю(Tea Board of India)-для того, щоб перешкоджати такій формі піратства. Чайний рада Індії адміністративно знаходиться під контролем Міністерства торгівлі і промисловості уряду Індії (федеральний або центральний уряд).

   Совету по чаю предоставлены полномочия по администрации всех этапов выращивания, обработки и продажи чая, включая сегмент Дарджилинг, посредством различных указов.Также Совет по чаю выдаёт печать и лицензионный номер на сорта чая, состоящие на 100% из чая Дарджилинг.

   Однако, Совет по чаю работает в тесном сотрудничестве с Ассоциацией плантаторов Дарджилинга, который является единственным форумом производителей чая сорта «Дарджилинг».

   С октября 2011 года чай, продаваемый как Дарджилинг в Евросоюзе на 100% изготовлен в этом регионе. До этого было возможно, например, в Германии купить смесь чая с 49% добавками других чаёв.

Логотип Дарджилинга

   Учитывая высокую репутацию чая «Дарджилинг», Совет по чаю и Ассоциация плантаторов Дарджилинга на различных уровнях занимаются охраной этого общего наследия. Охрана главным образом направлена на:

 · предотвращение неправомерного использования слова «Дарджилинг» в отношении других сортов чая, продаваемых во всём мире;

· поставку потребителям аутентичного продукта;

· забезпечення комерційних переваг акцій на бренд для промисловості, включаючи робітників плантацій;

· досягнення міжнародного статусу, аналогічного статусу шампанського або шотландського віскі, як в плані акцій бренду, так і управління/адміністрації.

 

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner